Söderhamns FF och Högs SK blev vinnare av Intersport Cup 2012. Söderhamn vann över cupens överraskningslag, Strands juniorer, i finalen.
Högs SK vann bland damerna efter finalvinst över Team Hudik 2.
-
-
Uppdaterad: 24 APR 2018 10:44
Spelprogram Intersport Cup 2012 |
|
|
|
|
|
|
|
Gruppspel fredag 27 januari |
|
Nr |
|
Tid |
Grp |
|
|
1 |
D |
18.00 |
E |
Team Hudik1
|
Njutångers IF 2-2
|
2 |
H |
18.30 |
A |
Strands IF |
Näsviken IK 3-1
|
3 |
H |
19.00 |
A |
BK Vismarå |
Stugsund IK2-3
|
4 |
H |
19.30 |
C |
IFK Bergvik |
Ljusdals IF 4-0
|
5 |
H |
20.00 |
C |
Essvik |
Delsbo 2 2-1
|
6 |
D |
20.30 |
E |
Team Hudik |
Högs SK 1-6
|
7 |
H |
21.00 |
A |
Näsviken IK |
Vismarå 1-5 |
8 |
H |
21.30 |
A |
Strands IF |
StugsundIK3-4
|
9 |
H |
22.00 |
C |
Ljusdals IF |
Essvik 3-3
|
10 |
H |
22.30 |
C |
IFK Bergvik
|
Delsbo 2 7-1
|
11 |
D |
23.00 |
E |
Team Hudik 1 |
Ljusdals IF 2-4
|
12 |
H |
23.30 |
A |
Näsviken IK |
Stugsund IK 0-5 |
13 |
H |
00.00 |
A |
Vismarå |
Strands IF 4-2
|
14 |
H |
00.30 |
C |
Delsbo 2 |
Ljusdals IF 3-5
|
15 |
H |
01.00 |
C |
Essvik |
IFK Bergvik 1-12
|
16 |
D |
01.30 |
E |
Team Hudik 2 |
Njutångers IF 3-2
|
|
Gruppspel lördag 28 januari |
|
17 |
D |
10.00 |
E |
Högs SK |
NjutångersIF 6-0
|
18 |
D |
10.30 |
E |
Team Hudik 2 |
Ljusdals IF 1-0
|
19 |
H |
11.00 |
B |
Hudiksvalls FF |
Ilsbo SK 3-4
|
20 |
H |
11.30 |
B |
Forsa IF |
Enånger 1-5
|
21 |
H |
12.00 |
D |
SöderhamnFF |
DelsboIF1 10-2
|
22 |
H |
12.30 |
D |
Norrala IF |
Strand J 0-4 |
23 |
D |
13.00 |
E |
Team Hudik 1 |
Högs SK 2-2 |
24 |
H |
13.30 |
B |
Stugsund P16 |
HudiksvallsFF 2-9
|
25 |
H |
14.00 |
B |
Forsa IF |
Ilsbo SK 0-3
|
26 |
H |
14.30 |
D |
Delsbo IF 1 |
Norrala IF 1-3
|
27 |
H |
15.00 |
D |
Strand J
|
Söderhamns FF 1-6
|
28 |
D |
15.30 |
E |
Njutångers IF |
Ljusdals IF 0-5
|
29 |
H |
16.00 |
B |
Enångers IK |
Ilsbo SK 1-4
|
30 |
H |
16.30 |
B |
Forsa IF |
Stugsund P16 2-3 |
31 |
H |
17.00 |
D |
Delsbo IF 1 |
Strand J 4-3 |
32 |
H |
17.30 |
D |
Söderhamns FF |
Norrala IF 9-3 |
33 |
H |
18.00 |
B |
Hudiksvalls FF |
Enångers IK 4-3 |
34 |
H |
18.30 |
B |
Ilsbo SK |
Stugsund P16 3-5 |
35 |
D |
19.00 |
E |
Team Hudik 2 |
Team Hudik 1 3-2 |
36 |
D |
19.30 |
E |
Ljusdals IF |
Högs SK 1-1 |
37 |
H |
20.00 |
B |
Forsa IF |
Hudiksvalls FF 2-11
|
38 |
H |
20.30 |
B |
Stugsund P16 |
Enångers IK 1-8
|
Kvartsfinaler herrar söndag 29 januari |
39 |
H |
10.00 |
Stugsund
|
Ljusdal
|
4-0
|
40 |
H |
10.30 |
Ilsbo
|
Strands J
|
2-4
|
41 |
H |
11.00 |
Bergvik
|
Vismarå
|
4-0 |
42 |
H |
11.30 |
Söderhamn |
HuFF |
5-4
|
|
|
|
|
|
|
Cirka |
|
12.00 |
Pausmatch |
|
|
|
|
Glada Hudikteatern |
|
|
|
|
|
|
|
Semifinaler Herrar söndag 29 januari |
|
|
43 |
H |
13.00 |
Stugsund
|
Strands J
|
1-3
|
44 |
H |
13.40 |
Bergvik |
Söderhamn
|
2-4
|
|
|
|
|
|
|
Finaler damer o ch herrar
söndag 29 januari
|
|
45 |
D |
14.20 |
TeamHudik2 |
Högs SK
|
2-6
|
46 |
H |
15.00 |
Strands J
|
Söderhamn
|
2-12
|